Jei seksualinis smurtas kelia grėsmę sveikatai ar gyvybei

Žinau, kas patiria seksualinį smurtą

Jei pažįsti kažką, kad nukentėjo nuo seksualinio smurto, svarbu žinoti, kad efektyvus bendravimas yra svarbus nukentėjusio asmens gerovei.
Išlikite ramus (-i). Galite jausti šoką ar pyktį, bet šių emocijų išreiškimas gali sukelti sumišimą ar diskomfortą nuo seksualinio smurto nukentėjusiam asmeniui.
Tikėkite smurtą patyrusiuoju (-iąja). Paaiškinkite, kad tikite ir žinote, jog seksualinis smurtas nėra nukentėjusio asmens kaltė.
Suteikite smurtą išgyvenusiajam (-ai) kontrolę. Smurto metu nukentėjęs asmuo prarado kontrolės jausmą, todėl svarbu įgalinti žmogų ją susigrąžinti, priimti sprendimus, kokių veiksmų imtis toliau.
Būkite pasiekiamas (-a), kad nukentėjęs asmuo galėtų išreikšti savo jausmus. Prisiminkite, kad smurtą patyręs asmuo pyksta ant žmogaus, kuris (-i) jį sužalojo, o ne ant jūsų. Tiesiog būkite šalia, kad galėtumėt išklausyti.
Užtikrinkite savo paramą. Nukentėjusiam asmeniui reikia žinoti, jog nepaisant to, kas atsitiko, jūsų santykiai išliks nepakitę.
Venkite grasinimų įtariamajam (-jai). Grasinimai padaryti žalą sukeltų papildomo nerimo.
Išlaikykite konfidencialumą. Leiskite smurtą patyrusiam asmeniui nuspręsti, kam pasakyti apie užpuolimą.
Skatinkite ieškoti ir kreiptis pagalbos. Suteikite informacijos apie prieinamas pagalbos priemones. Atsiminkite – kreiptis pagalbos ar ne turi nuspręsti smurtą patyręs asmuo.
Prieš siūlant fizinę pagalbą paklauskite. Klausimas „Ar galiu apkabinti?” gali atkurti saugumo jausmą.
Pasakykite, ką galite garantuoti. Nežadėkite to, ką nežinote, ar galėsite ištesėti, pavyzdžiui, kad nukentėjusiam (-iai) daugiau taip niekada nenutiks.
Leiskite atitinkamoms institucijoms tirti įvykį. Jūsų susidūrimas su asmeniu, įvykdžiusiu seksualinę prievartą, gali būti kenksmingas arba pavojingas.
Būkite kantrūs ir priimkite, kad nukentėjusio asmens gijimas gali užtrukti daugelį metų.
Pasirūpinkite savimi. Jei jums reikia paramos, kreipkitės pagalbos. Suteiksime jums informacijos.

Nukentėjai nuo seksualinio smurto – PRABILK

Nėra teisingo ar neteisingo būdo būti ar jaustis po patirto seksualinio smurto. Niekas niekada neturėtų jūsų įtikinėti, kad tai, kaip jaučiatės, yra „išpūsta“, ir turėtumėte kuo greičiau visa tai įveikti.

Jūsų jausmai ir išgyvenimai yra tikri ir pagrįsti.

Net jei tai įvyko seniai, galite su mumis pasikalbėti. Mes visada išklausysime, tikėsime ir niekada nesmerksime.