Jei seksualinis smurtas kelia grėsmę sveikatai ar gyvybei

Tinklalaidė

Nukentėjusius nuo seksualinio smurto kviečia kreiptis pagalbos

80 % nukentėjusių nuo seksualinio smurto niekur nesikreipia pagalbos. Apie tai, kodėl svarbu bei kur kreiptis pagalbos kalbamės su Moterų teisių asociacijos vadove Vilija Žukauskaite.

Kai skaičiai šokiruoja: seksualinio smurto tyrimas Lietuvoje

77 % Lietuvos gyventojų nukentėjo nuo seksualinio priekabiavimo. Kas antra moteris ir kas trečias vyras seksualinį smurtą patiria artimoje aplinkoje. Tai tik keletas skaičių iš jaunųjų mokslininkių tyrimo apie seksualinį smurtą. Vilniaus universiteto studentė, jaunoji mokslininkė Marija Sarafinaitė pasakoja apie savo atliktą tyrimą bei jo rezultatus.

Kodėl nuo mažų dienų svarbu išmokti brėžti ribas ir ką reiškia sutikimas?

Kas yra sutikimas turėti intymių santykių, kaip sutikimas reiškiasi fizinėje ir elektroninėje erdvėje bei kaip jį praktikuoti suaugusiųjų poroje? Apie tai kalbamės su „Ribologija“ bendraįkūrėja, asociacijos „Lygiai“ vadove Reda Jureliavičiūte.

Ką patiria asmuo, išgyvenęs seksualinį smurtą ir kodėl svarbu sau leisti išjausti jausmus?

Seksualinis smurtas opi problema, nuo kurio niekas nėra apsaugotas. Apie tai, kaip padėti sau išgyveni seksualinio smurto traumą kalbamės su Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro direktore dr. Dalia Puidokiene.

Kokia turėtų būti ankstyvoji seksualinio smurto prevencija?

Su kokiomis problemomis susiduria šiuolaikinis jaunimas? Kaip reikėtų spręsti seksualinio priekabiavimo bei kitas problemas? Apie tai kalbamės su Všį „Ribologija“ bendraįkūrėja, lyčių lygybės eksperte Rugile Butkevičiūte.