Jei patiriate seksualinį smurtą ar dirbate su jį patiriančiais asmenimis, kreipkitės informacinės pagalbos į Nacionalinį informacijos apie seksualinį smurtą centrą.
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras (NISSC) teikia informaciją apie pagalbos galimybes nuo seksualinio smurto nukentėjusiems ar pavojuje esantiems asmenims, jų artimiesiems bei su jais dirbantiems specialistams.
Seksualinis smurtas – bet koks seksualinis veiksmas, atliekamas prieš asmens valią, arba su kuriuo jis nesutinka. Tai gali būti išžaginimas, seksualinė prievarta, seksualinė prievarta ir išnaudojimas vaikystėje, seksualinis priekabiavimas, seksualinių vaizdų fotografavimas ar dalijimasis jais be sutikimo ir t.t. (sąrašas nebaigtinis).
Sutikimas (turėti lytinių santykių) yra apibrėžiamas kaip abiejų (visų) šalių laisvas susitarimas įsitraukti į sutartą seksualinę veiklą. Šis susitarimas gali būti pasiekiamas žodžiu, iš anksto aptarus situaciją, įsitikinus, jog partneris (-ė, -iai) nori pradėti ar tęsti intymų bendravimą.